Ζακυνθινός Αθλητικός όμιλος Αντισφαίρισης

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα juniors 2017

02/06/2017, Ζακυνθινός Αθλητικός Όμιλος Αντισφαίρισης

Τρείς αθλητές του ομίλου μας πήραν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Juniors που διεξήχθη στον Μαραθώνα 4-11 Απριλίου για  Αγόρια κορίτσια 12 ετών

και 18-25 Απριλίου η κατηγορίες 10 -14 ετών αγόρια κορίτσια.

Ο Κωνσταντίνος Σούλης στην κατηγορία 14 ετών πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να φτάσει στον γύρω των 16 στο κυρίως ταμπλό, όπου αποκλείστηκε από τον μετέπειτα πρωταθλητή Μητσάκο.

Η Ζούγρα Ισμήνη πήρε μέρος στην κατηγορία των 12 ετών και στα μονά αποκλείστηκε στους 32 του κυρίως ταμπλό, ενώ στα διπλά μικτά έφτασε στην οχτάδα.

Η Σούλη Στέφη συμμετείχε στην κατηγορία των 10 ετών, όπου πήρε την πρώτη θέση στους ομίλους με τρεις νίκες και στο κυρίως ταμπλό αποκλείστηκε στον πρώτο γύρο αφού το άγχος της δεν την άφησε να δείξει το ταλέντο της.